Ethernet Fiber switch 4 RJ45 2 SC Optiske Media Converter Single-Mode fiber-Port PCB 10/100M 10 stykker nye

f92535
På lager
kr442.20 kr552.75
1
Læg i kurv

bemærk venligst:

Standard med 1stk 1310nm En side Fiber modul og 1stk 1550nmB side, 2stk 1550nm B Side eller 2stk 1310nm En side kan leveres som anmodning.

Fast Ethernet-Switch, 10/100Base-Tx til 100Base-FX Fiber Switch Fast Ethernet-Switch er en Ethernet Fiber Switch, der er specielt konstrueret til overvågning af netværk.Det har 4 10/100 mbps Ethernet-porte og 2 155Mbps fiber porte.Det vedtager RTL8305NB chips for at sikre et lavt strømforbrug og høj stabilitet.Det udvider transmission afstand af et netværk fra 100 m til 120 km via kobberkabler.Det kan forlænge transmission afstand; der er også mange andre fordele, såsom isolering, beskyttelse, gode data sikkerhed, arbejder stabilitet og nem vedligeholdelse.Vigtigste Funktioner: 1.Støtte kontakten mellem 10/100Base-TX og 100Base-FX 2.2*155Gbps fuld-duplex fiber porte og 4*100M Ethernet-porte med auto-forhandling funktion 3.Støtte 100M hastighed, MDI/MDIX og half/full-duplex med auto-forhandling funktion 4.Hver port har den komplette LED-Indikator 5.Støtte single mode enkelt fiber,single, dual-mode fiber ,multi-mode dual fiber og SFP-slot 6.Støtte IEEE802.1d Spanning Tree-7.Støtte high performance QoS-funktion på hver port 8.Støtte 5V spænding input-9.Understøtter IEEE 802.3 x flow kontrol-og back pressure control 10.Kræver ingen konfiguration, og vil straks fungere, så snart du tænder for den 11.Lavt strømforbrug chip med køleplade bygget i at sikre mangeårige effektiv drift

Specifikationer:

Standarder

JEG EEE802.3 10Base-T

IEEE802.3u 100Base-TX/FX

IEEE802.3z 1000Base-SX/LX

IEEE802.3x Flow-kontrol

IEEE802.1p QoS

IEEE802.1d Spanning Tree

Ethernet-Port

Stik: RJ45

Data Rate: 10/100M

Distance: 100m

UTP Type: UTP-5E eller højere niveau

Fiber-Port

Stik: SC/FC/ST/SFP slot

Data Rate: 155

Optisk Bølgelængde: 850nm/1310nm/1490nm/1550nm

Afstand: 550 m~120km

Resultater

Behandling Type: Store og Frem

MAC Table Størrelse: 4K/6K/ 8K

Buffer Space: 500kbs/ 1Mbit /2Mbit

Jumbo Pakke: 1518 bytes

Tilbage båndbredde: 3,8 G/ 5.6 G /7,2 G

Forsinkelse: & lt; 150µs

Magt

Magt-type: ekstern strømforsyning

Input Spænding: AC100V~240V 50/60Hz

Stik: DC Stik

Arbejder Spænding: 5V

Strømforbrug: 2.2 W~3.5 W

Transmissin Afstand

Twisted Pair: 100m (CAT5e, CAT6 kabler)

Multi-mode: 2 km

Single-mode: 3/ 20/40/60/80/100km

MTBF

100, 000 timer

Garanti

1 år

Miljø

Opbevaringstemperatur: -40~70℃

Driftstemperatur: -10~55℃

Relativ Luftfugtighed: 5-90% ( ikke-kondenserende)

Mekaniske Konstruktioner

Dimension: 215×107×26mm

Vægt: 0.15

PCB hovedbestyrelsen

OEM&ODM

Støttende

Tags: headset yealink, FIBER, ftth, skifte fibra industrielle, wifi x, ære, 10 gb switch, sfp, cisco sfp, mikrotik routerboard.

Specifikation

  • Strømforsyning: DC 5 V 2A AC100V-240V(50-60HZ)
  • fiber-port: 2 port 155 fiber
  • Skifte Kapacitet: 3.2 G
  • Produkt navn: fiber switch
  • Ethernet-Port: 4 10/100M Ethernet-port
  • Element Type: POE Switch
  • Fiber Type: Single Mode
  • Skifte Type: 10/100M Swtich
  • Model-Nummer: ant-0204-2
  • Item Længde: 2m
  • MAC-Tabel: 8K
  • Stik Type: Hybrid
  • Kompatibel: Huawei
  • Mærke: tapirapeco
  • Kommunikation tilstand: Fuld-Duplex&Half-Duplex
  • Størrelse: 30*12*5
  • Oprindelse: KN(Oprindelse)
  • Bølgelængde: 1310/1550nm
  • Certificering: FCC

S E L E N K A
2020-09-16
4/5
Received out of date it takes longer but arrived
Podkluchby
2021-01-14
5/5
Still not tested but came well packed already have used this equipment
Inesitte79
2020-12-04
5/5
Very good product, arrived well ahead of time.
Kalani Mr
2020-11-11
5/5
All right, all perfect and fast, just like I asked.